Sırttaki Sivilcelere Kesin Çözüm

Sırttaki Sivilcelere Kesin Çözüm

Sırttaki sivilce nedenleri arasında; hijyen eksikliği, ergenlik döneminde sebum artışı ve gözeneklerin tıkanması, regl ve hamilelikteki hormonal değişiklikler, genetik yatkınlık, aşırı yağlı, tuzlu ve kızarmış yiyecekler, stres, yer alır.

Sebebi ne olursa olsun, işte sırt sivilcelerini geçiren tarifler Yulaf ezmesi ve bal Maskesi Yulaf ezmesi cildinizi fazla yağdan arındırarak, sivilce oluşumunu önler. Yulafa biraz su katıp haşlayın, daha sonra soğumaya bırakın. İçine 1 yemek kaşığı bal ekleyip, iyice karıştırın, ve sırtınıza sürün. 20 dakika kalsın, soğuk suyla durulayın.

Domates Maskesi A ve C vitamini zengini olan domates sırtınızdaki sivilcelere şifa olabilir! Domatesi küçük küçük kesip, blenderdan geçirin. Sırtınızda akne olan yere uygulayın. Yarım saat sonra yıkayın.

Zerdeçal-nane Maskesi: Anti-inflamatuar özellikleri ile, zerdeçal ve nane sırtınızdaki aknenin yayılmasını önleyecek ve kaşıntı hissini azaltacaktır. Nane suyu ve zerdeçalı karıştırın ve sırtınızdaki sivilcelere masajla yedirin. 15 dakika bekledikten sonra, bölgeyi yıkayın.

Gül suyu ve Limon Suyu Doğal peeling özlere sahip olan limon cildinizdeki fazla yağı emer. Eşit oranda limon ve gül suyunu karıştırın, pamuk yardımıyla sırtınıza sürün. 1 gece kalsın, ertesi sabah yıkayın.