Orman Genel Müdürlüğü Aralık 2016 Alımları

Orman Genel Müdürlüğü‘nün Aralık ayı için yayınlamış olduğu personel alım ilanında bazı değişiklikler yapıldı. Şartlarda ve alım kontenjanlarında yapılan değişiklikleri haberimiz içerisinde bulabilirsiniz. Başvurular için aranan şartlar aşağıda verilmiştir:

-657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.
-Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli), sağlık kurulu raporu almak. (Atamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)
-Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

-Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.
-2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2016-KPSSP3) en az 70 puan almış olmak.
-Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından; Orman Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak.
-Ek 2 listede yer alan Adana ilinde istihdam edilecek 1 adet mühendis kadrosu için Orman Mühendisliği bölümünden mezun olmakla birlikte Bölge Müdürlüğü bünyesinde yapılacak olan inşaatlarla ilgili iş ve işlemlerde yardımcı olmak üzere İnşaat, İnşaat Teknikerliği, İnşaatTeknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.

Alınacak pozisyon ve kontenjan: Orman Mühendisi (10 Kişi)

Şartları ve pozisyon detayları sağlamayan adaylar için başka bir ek iş önerimiz bulunmaktadır. Hemen tıklayınız.

Başvurularınızı 14 – 21 Aralık 2016 tarihleri arasında http://basvur.ogm.gov.tr/hizmetenvanteri/ sayfası üzerinden yapabilirsiniz.