Evde Yapılabilecek İşler – Ek İşler Rehberi

Evde Yapılabilecek İşler

Günümüzde özellikle ev hanımlarının ısrarlı bir şekilde araştırdığı ve yapmaktan da zevk aldıkları birçok ek iş imkanı bulunmaktadır. Bunlar arasında özellikle evlerinden çıkmadan yapabilecekleri işler bulunduğu gibi dışarıda da kendilerine ek iş imkanları sağlayabilirler. Fakat bu makalemizde sizlere evde yapılabilecek olan işler hakkında bilgi vereceğiz. Bu sayede evlerinde çalışmak isteyen kişiler oturdukları yerden çalışarak para kazanabilecekler. Makalemiz içerisinde sizlere evde yapılabilecek işler hakkında da kısa bilgiler ve bu işlerin nasıl yapıldığına dair bilgiler vereceğiz. Bu sayede iş yapmak isteyenlerin hangi tarz işler yapacaklarını ve işleri de nasıl yapacakları konusunda bilgi edinmeleri sağlanacak diyebiliriz.

EVDE YAPILAN İŞLER PARA KAZANDIRIYOR MU?

Evde yapılan işler elbette para kazandırmaktadır ancak; yapılacak olan işin türüne ve durumuna göre de kazanç değişiklik gösterebilir diyebiliriz. Bu nedenle sizlere net bir fiyat ya da sabit bir kazanç sunamıyoruz. Çünkü firmalar verdikleri işin ne boyutta olduğuna kendileri karar verdikleri için işlerin fiyatları ve kazançları sürekli değişiklik gösterebiliyor.

EVDE LAVANTA KESELEME İŞİ

Evde Lavanta Paketleme İşiÜlkemizin büyük bir bölümünde hiç şüphesiz ki araştırılan ve bayanlar tarafından yapılan evde lavanta keseleme işi kazanç olarak da oldukça mantıklı gelmektedir. Firmalar genellikle bu tarz işleri evlerinde çalışmak isteyen bayanlara verdikleri gibi özellikle de yaz dönemlerine yakın bu işleri vermektedir.

Evde lavanta keseleme işi evde yapılabilecek işler arasında ilk sırada yer alırken işin verilme zamanı genellikle Mart ayı ile Kasım aylarında olmaktadır. Mart aylarında başlayan işler, yaz boyunca da devam etmektedir. İşleri veren firmalar sizlere lavantayı verdikleri gibi keselerini de verip sizlere birde örnek göndermektedirler. Bu sayede işin nasıl olduğunu kısa yoldan anlayabilir ve işinize başlayabilirsiniz.

EVDE LAVANTA KESELEME İŞİ NASIL YAPILIYOR?

Sizlere gönderdikleri örnek işte zaten nasıl yapıldığını rahatlıkla görebilirsiniz ancak; kısa bir üzerinden geçecek olursak, lavanta keseleme işi genellikle doğum günleri, nişanlar ve özel günler için hazırlanmaktadır. Bu nedenle yapacağınız keseleme işinde küçük keselerin içerisinde belirli bir gramajda lavanta koyacak ve ağzını kendi ipi ile çok sıkmadan bağlayacaksınız. Bu sayede de kesemiz hazır olmuş olacaktır.

Kimi firmalar üzerine küçük süslemeler yaptırırken kimileri ise size bunu hazır halde göndermektedir. Örneğin gelin ile damadın isimlerini üzerine basarak keseler hazırlamaktadırlar. Bu sayede sizler herhangi bir işlem yapmadan sadece lavantayı içine doldurarak işi halledebilirsiniz.
Doğum günleri için hazırlanan içinse çocuğun kız veya erkek olma durumuna göre mavi veya pembe keseler sizlere gönderilmektedir. Genellikle 1 tatlı kaşığı kadar miktarda içerisinde doldurmanızı isteyeceklerdir. Bu sayede bu pratik ölçü sayesinde içerisine ne kadar koyacağınızı bilebileceksiniz.

EVDE LAVANTA KESELEME İŞİ NE KADAR KAZANDIRIYOR?

Aslında herkesin merak ettiği konulardan birisi de bu işin ne kadar kazandıracağıdır. Bu nedenle de bu başlığımızı dikkatli bir şekilde okumanıza ve bazı sitelerde belirtilen gerçek dışı fiyatlar yerine daha net fiyat bilgisi almanıza yardımcı olacağız.

Eve lavanta işiEvde lavanta keseleme işi ne kadar kazandırıyor sorusuna cevabımız net bir rakam olmayacaktır. Bunun en büyük sebebi ise iş veren ile sizin aranızdaki anlaşma olacaktır. Kimi firmalar hazırlanan kese başına 1 kuruş gibi bir ödeme yaparken kimileri ise 5 kuruş gibi daha yüksek bir ödeme yapabiliyorlar. Bu rakamlar size ilk başta çok düşük gibi gelse de kısa bir hesap ile aylık ne kadar kazanacağınızı hesap edebiliriz.

Günlük ortalama 500 lavanta keseleme işi yapan bir kişi aylık ortalama olarak 500 TL gibi bir para kazanabilir. Özellikle ilkbahar ve yaz aylarında bu işlerin çok sık geldiğine bakacak olursak günlük 1000 paket bile yapabilirseniz ve eğer eliniz hızlı ise kazancınız 1000 TL dolaylarına kadar çıkabilir.

EVDE LAVANTA KESELEME İŞİ TESLİMATI NASIL OLUR?

İşin size gelişi ve sizden işin firmaya gidişi ise şu şekilde olacaktır. Firma sizinle iletişime geçtikten sonra kapınıza kadar gelip size işi verir. Vereceği malzemeler ile ortalama ne kadar lavanta keseleneceği de tahmini olarak bilir. Bu neden içerisinden malzeme almanız ya da arttırmanız çok bir şeyi ifade etmeyecektir.

Firmalar size büyük bir ihtimalle belirli bir gün süresi vereceklerdir. Örneğin size ortalama olarak 1 haftalık süre vereceklerdir. Bu süre içerisinde sizden 3000 paket kesenin hazır olmasını isteyeceklerdir. Bu nedenle de elinizin hızlı olması ve hızlı bir şekilde bu işi yapmanız doğru olacaktır. Ek iş veren firmalar teslimat konusunda çok özenli oldukları gibi aynı zamanda son derece de işlerini ciddiye almaktadır. Çünkü müşterilerden alınan siparişleri tam zamanında teslim edebilmeleri için sizde de o ciddiyeti görmeleri gerekmektedir.

Bu nedenle firmalar ile görüşürken onlara karşı olumlu bir tavır ile yaklaşmanız ve onlara güven vermeniz daha yararlı olacaktır.

EVDE KÜÇÜK PAKETLEME İŞİ

evde paketleme işiÜlkemizde yine evde çalışmak isteyen kişiler için en çok verilen işlerden birisi de şüphesiz evde küçük paketleme işleridir. Evde küçük paketleme işlerinin konsepti çok geniş olduğu için sizlere direk şu iş verilir veya bu iş verilir diyemiyoruz ancak; sizler için küçük bir liste ile hangi işlerin verildiğini aslında özetleyebiliriz.

– Evde boncuk paketleme işi,
– Evde tarçın paketleme işi,
– Evde oyuncak paketleme işi,
– Evde baharat paketleme işi…

Örnekleri çoğaltabiliriz elbette ancak; en çok verilen ve en çok yapılması isteyen işler bunlardan oluşmaktadır. Bu nedenle bu tarz işler yapılacağını bilmeniz yeterli olacaktır. Genellikle de bu işleri ev hanımları tercih ediyor olsa da yine de firmaların bu işi birden fazla kesime verdiğini rahat bir şekilde söyleyebiliriz.

EVDE PAKETLEME İŞİNİ KİMLER YAPABİLİR?

Evde paketleme işini kimler yapabilir diye baktığımız zaman özellikle ev hanımlarının ilk sırada yer aldığını ifade edebiliriz. Ev hanımlarının haricinde ise kimlere ek işin verildiğine şöyle bakabiliriz.

– Ev hanımları,
– Öğrenciler,
– Emekliler,
– İşsizler,
– Hafta sonları çalışmak isteyenler…

ev hanımları ek iş

Evde küçük paketleme işi böylesine geniş bir kitleye hitap ederken bu kitlenin haricinde de elbette iş başvuruları gelmektedir ancak; firmaların genellikle bu kişileri tercih ettiğini ifade edebiliriz. Eğer sizlerde bu grup içerisinde yer alıyorsanız ve bu işi yapmak istiyorsanız sizlerde başvuruda bulunabilir ve firmalar ile iletişime geçebilirsiniz.

EVDE KÜÇÜK PAKETLEME İŞİ NE KADAR KAZANDIRIR?

Evde küçük paketleme işinde işin daha zahmetli olması neden ile firmalar daha fazla para ödemektedirler. Özellikle büyük şehirlerde ki firmalar paket başına para vermek yerine günlük yevmiye tarzında para vermektedirler. Bu durumda aslında nasıl ve ne kadar para kazanıldığını tam anlamı ile ortaya koymamaktadır.

Evde küçük paketleme işi ne kadar kazandırır sorusuna en güzel cevap var olan işlerden birkaçına örnek vererek olabilir. Örneğin evde tarçın paketleme işinde firmalar günlük 30 TL karşılığında işi yapmak isteyenlere ortalama 300 paket yapmalarını söylüyorlar. Kimi firmalar bu rakamı 400 olarak çıkartıyor olsa da 300 paketin altında ise iş veren fazla çıkmıyor diyebiliriz.

Elbette daha çok para verecek olan kişilerde olacaktır ancak; ortalama olarak günlük 25 – 35 TL arasında fiyatlar değişiklik göstermektedir. Bu tarz işlerde de ne kadar hızlı olursanız olun firma size sabit bir maaş vereceği için sadece o işi

yapmanız yeterli olacaktır.

Firmalar ile iletişim ise yine aynı şekilde kapıdan olacaktır.
EVDE TAKI İŞİ

Evde takı işi adı gibi basit bir iş gibi gözükse de aslında en meşakkatli işler arasında yer almaktadır. Özellikle bu işi yapabilecek olan kişileri firmalar büyük bir dikkatle seçerken, kişilerden de örnek işler istemektedirler. Çünkü takı işinde size verilecek olan malzemeler ile bir iş çıkartacağınızdan dolayı firmaların sizin zevkinize güvenmeleri gerekmektedir.

Evde takı işi nasıl yapılır sorusuna merakların fazla olduğunu bildiğimiz için öncelikli olarak takı işinin detaylarından bahsedelim.

EVDE TAKI İŞİ NASIL YAPILIR?

Evde takı işini yapacak olan kişiye firma tarafından birçok takı, boncuk, ip, misine, karga burnu ve küçük kilitler gibi birden ürün verilir. Bunların içerisinde hem malzemeler hem de bunları yapmaya yarayacak olan alet eda vatlar da bulunmaktadır.

Firmalar size öncelikli olarak ne istediklerini açık bir şekilde anlatacaklardır. Özellikle kolye, bileklik, toka, yüzük ve daha farklı birden fazla ürün isteyeceklerini sizlere belirtir ve sizden bunları yapmanızı isterler. Sonuç olarak ise siz, sizden istenileni basit bir şekilde hazırlar ve firmalara gönderirsiniz.

Firmalar genellikle bu tarz ürünleri yaz aylarında turistik yerlerde sattıkları için sizden tek seferde bol miktarda takıları alacaklardır. Genellikle Sinop, Trabzon, Muğla, Antalya, İzmir, Balıkesir gibi bölgelerde bu ürünleri satan ya da buralara pazarlayan firmalar, yaz ayları boyunca bazen birden fazla kez size bu işi verebilirler.

EVDE TAKI İŞİ NE KADAR KAZANDIRIR?

Evde takı işi yapmak isteyen kişilerin kazanacakları para konusunda ise güzel bir haber verebiliriz. Özellikle yapacakları takıların güzelliğine bakmaksızın tüm firmalar yaptığınız ürün başına sizlere 0.50 – 1.00 TL arasında para ödeyeceklerdir. Fakat eğer yaptığınız ürün çok güzelse yani görüntü olarak firmanın da hoşuna giderse sizlere tane başına 1 yerine 1,5 – 2 TL bile ödeyebilirler. Bu nedenle aslında işin biraz da sizlerde bittiğini ifade edebiliriz.

Evde takı işi her ne kadar zor olsa da, tane başına daha fazla ödeme yapıldığı için aslında kendini dengelemektedir. Yaptığı harika bir kolye için 5 TL ödeme alan kişilerin olduğunu da ayrıca not olarak ekleyelim. Firmalar aldıkları ürünlerin sağlamlığını ve durumunu kontrol ettikten sonra, sizlere ödeme ile ilgili olarak bilgi verirler.

Bu konuda firmalara güven konusunda sizin bir adım önde olmanız gerekiyor. Çünkü firmalar ödemelerinizi hemen yapmazlar. Firmalar takıları alıp gittikten sonra kendi içlerinde bir değerlendirme yapar ve size daha sonrasında paranızı gönderirler.

Örneğin 100 kolye yaptığınızı var sayarsak ve eğer sıradan kolyeler yaparsanız alacağını para ortalama 100 TL olacaktır. Bu sizin ne kadar sürede yaptığınıza bağlı olarak da değişebilir. Eğer evinizde eşiniz, çocuğunuz ya da size yardım edebilecek birileri var ise işe daha fazla hız verebilir, işi daha kısa zamanda teslim ederek daha çok para kazanabilirsiniz.

Son Yorumlar
 1. fatma guz
 2. Hülya
 3. yuksel
 4. Özlem
 5. zehra
 6. büşra
 7. Emine
 8. Tuğba AK
 9. Pinar
 10. Gülnaz
 11. Ayşe Erden
 12. Hatice
 13. Serap
 14. Ümmü
 15. sultan
 16. fatih