Evde Sarma İşi İle Ek Gelir Fırsatı

Evde sarma işi özellikle bayanlar arasında çok popüler evde ek iş imkanı olarak öne çıkıyor. Sizler de aileler, catering firmaları ve restaurantlar için evde sarma sararak ayda 2500 TL’ye kadar ek gelir elde edebilirsiniz.

Evde sarma işini kimler veriyor?

Bu işi yapmadan önce size işi verecek olan firmalar deneme amaçlı yaptığınız sarmalardan 2-3 adet numune isteyecektir. Eğer başarılı görülürseniz direkt olarak kilo usulü size sipariş verilir. Evde sarma işinde kar payınız çok büyüktür. Özellikle yaprak ve pirinç gibi malzemeleri ucuza temin etme şansınız varsa bu işten ayda 3000 TL’ye kadar ek gelir sağlayabilirsiniz. Sarma için günde 3-4 saatinizi ayırmanız yeterli olacaktır.

Evde ek iş için firmalarla nasıl iletişime geçilir?

Bu işi veren firmalar daha çok büyük şehirlerde bulunsa da Anadolu’da da artık bu tarz firmaların sayısı giderek artıyor. Giderek çalışan bir topluma dönüştüğümüz için bu tarz hazır yemekler çok tutuyor. Firmaların dışında çalışan aileler de bu tarz sarmalar almak istiyor. Firmalar size iş verdiğinde bu tarz ailelere sizleri yönlendirir.

Sarma işinde ne kadar kazanırım ve bu işe nasıl başvururum?

Bu işte de kazanma miktarı tamamen sizin çalışma saatinize, elinizin hızına vs. bağlıdır. Eğer elim hızlıdır ve günde 4 saat kadar sarma sarabilirim diyorsanız 3000 TL kazanmanız hiç de zor değil. Bu yüzden çalışkanlık bu işte esastır. Bu işe başvurmanın ve teyit etmenin bir yolu da yorumdur. Ayrıca şehrinizdeki catering firmalarını da görebilirsiniz.

Bayanlar için oldukça ideal bir iş olan evde sarma işi uygun görülen kişilere verilmektedir. Ayrıca iş verilmeden önce mutlaka denemeler yapılmaktadır. Yaptığınız sarmanın lezzeti ve sarılış biçimi de son derece önemlidir. Yerine göre iç malzemelerinin listesi size firmalar tarafından verilir. Bazense kendi tarifinize göre yapmanız istenecektir.

Son Yorumlar
 1. Elif
 2. Berna
 3. Sati
 4. Ahmet
 5. hatice
 6. Safiye
 7. kübra
 8. zeynep
 9. Şermin Şimşir
 10. Özlem Öz
 11. Aynur
 12. fatih
 13. Dürdane Altun
 14. Tuğba