Evde Kuru Nane Yapıp Paketleme Ek İşi

Hanımların evde severek yapacağı ek işlerden biri olan kuru nane yapımı ve paketleme ek işini herkes kolayca yapılır. Öncelikle yemeklerde her zaman kullanılan nane artık doğal ve organik olarak temin edilmek istenmektedir. Dışarıdan alınan nanelerin gün geçtikçe kötüleşmesi ve yemeklere istenen tadı verememesi sonucu özellikle baharat sektöründe organik ürünler popüler bir hale gelmiştir. Şimdi kuru nane ek işi nasıl yapılır onu açıklayalım.

Kuru nane ek işi yapmak için gerekenler:

Öncelikle taze nanelerinizi temin edebileceğiniz güvenilir bir yer edinin.

Daha sonrasında uygun bir ortamda nanelerini kurumaya bırakın. (Yalnız kurutulan ortamın rutubetli olmamasına dikkat ediniz.)

Ardından kuruttuğunuz naneyi müşterinin isteğine göre iri boyutlu veya ince boyutlu olarak öğebilirsiniz.

Kuru nane paketleme ek işi veren firmalar:

Siz nanelerinizi hazırladıktan sonra bazı firmalar nanelerinizi paketler halinde satın alarak daha sonra bunu ihraç edebilirler veya yurtiçi piyasaya sürebilirler. Bu noktada sizin yapmanız gereken tek şey ise nanelerinizi istenen ağırlıklarda paketleyerek ve ağızlarını ısıl işlemle kapatarak satışa hazır hale getirmektir. Bu tarz ek iş veren firmaların bulunduğunu bilmenizi isteriz, sizlerden ek iş verme maksadıyla para isteyen kişilerden ise kesinlikle uzak durunuz.

Son Yorumlar
  1. Özbek
  2. esma kocaman
  3. Refika Gündoğdu
  4. yeter
  5. Seren