Evde Çalışmak İstiyorum Ne Yapabilirim

Evde çalışmak tam bana göre, artık evden çalışarak para kazanmak istiyorum ama ne yapabilirim diyorsanız doğru yazıdasınız. Günümüzde bayanların da ekonomiye katılma oranı giderek artmaya devam ediyor. Bayanlar artık sadece işyerlerinde çalışmak değil, hem evden çalışarak gelir elde etmek hem de bir yandan evlerinin işlerini de görmek istiyorlar.

Böyle bir şey sizce de çok mantıklı değil mi?

Evde çalışmak öncelikle size kolay gibi gelse de aslında göründüğü kadar kolay değil. Ev içerisinde konsantrasyonunuzu dağıtacak birçok etmen olabiliyor. Çocuğunuzun istekleri, eşinizin istekleri, evin çeşitli ihtiyaçları derken çalışmak için ayıracağınız vakit hiç de düşündüğünüz kadar olmayabilir.

Evde çalışmak istiyorsunuz ama ne yapacağınızı mı bilmiyorsunuz?

En büyük problemlerden biri de bu aslında. Öncelikli hedefiniz doğal olarak firmaların evlere verdiği ek işler olmalı. Fakat yaşadığınız şehirde veya bölgede bu tarz bir iş bulamıyorsanız siz de ufak riskler alarak girişimciliğe başlayabilirsiniz. Öncelikle ne satacağınıza karar vermeniz aslında yolu yarıladığınız anlamına geliyor. Daha sonrasında satacağınız ürünün internette bir araştırmasını yapın, mutlaka sizden başkaları da bu işi yapıyordur. Satış fiyatlarına, nasıl sattıklarına, pazarlama stratejilerine kadar inceleyin.

Tüm bunları yaptım eee şimdi sırada ne var?

Tüm araştırmaları yaptınız, her şey tamam dediniz. Sıradaki aşama ise artık üretim aşaması. Öncelikle rakiplerinizin fiyatlarını araştırdıktan sonra kendi maliyetinize de bakın. Her şeyi hesapladıktan sonra 1 adet ürün size ne kadara mal oluyorsa onu hesaplayın ve üzerine karınızı koyarak satışa başlayın.

Satışa başlayın diyorsunuz da nerede satacağız?

Aslında üretim aşamasını da tamamladıysanız artık işlerin %90’ını halletmiş oluyorsunuz. İşin emek kısmı bitmiş artık pazarlama kısmı kalmıştır. İnternet üzerinde birçok e-ticaret sitesi satış için sizleri bekliyor. Gittigidiyor, N11, Sahibinden, Sanalpazar gibi birçok site ürünlerinizi piyasaya sürmeniz için güzel bir alternatif. Üstelik bu sitelerde taksitle satma imkanınız da var. Bu da müşterileri etkilemek için iyi bir yol.

Ben e-ticaret sitelerine komisyon vermek istemem derseniz

Evet, bu tarz e-ticaret sitelerinde ürünlerinizi satabilirsiniz fakat tabi bu sitelerin de gelir modeli aslında sizsiniz. Sizin sattığınız ürünler üzerinden komisyon alırlar, bu da sizin karınızı düşürür. Ben komisyon vermek istemiyorum derseniz sosyal medya üzerinden hesaplar açarak tanıtımınızı yaptıktan sonra müşterilerinizi bulabilir ve satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Yazının yararlı olduğunu düşünüyorum, aklınıza takılan noktaları yorum bölümünden yazabilirsiniz.

Son Yorumlar
 1. Dilfuza
 2. Dilek
 3. Gulsum
 4. damla
 5. selen
 6. fatma
 7. Kadriye
 8. Sevil
 9. özlem
 10. tulay
 11. Kübra Taşdelen
 12. selma yanık
  • Refika
 13. Refika
 14. melike
 15. Öznur Özlem