Ek İş Bulanlar Nasıl Buluyor?

Günümüzde ek iş giderek önemli bir hal aldı. Birçok kişi ek iş buluyor ama nasıl buluyor insanların aklında büyük bir soru işareti olarak kalıyor. Bizler de ek iş bulanların bu işleri nereden ve nasıl bulduklarını araştırdık ve sizler için derledik.

1- Tanıdık küçük dükkanlardan ek iş bulanlar

Evlere ek iş veren ufak dükkanlar bulunuyor. Bu dükkanlar daha çok butik bir şekilde çalışan ve kişiye özel üretim yapan giysi dükkanları oluyor. Mahalle aralarında daha çok evlere giysi süsleme, boncuk işleme gibi işler veriliyor. Sizler de mahallenizde ufak bir araştırma yaparak ek iş veren küçük dükkanlar bulabilirsiniz.

2- Büyük firmalar tarafından ek iş alanlar

Büyük firmalar özellikle üretimin yoğun olduğu dönemlerde evlere ek işler vererek hem kendi işlerini zamanında yetiştirmeyi hedefliyor, hem de bünyesine yeni işçi almayarak işçi maliyetlerinden de kurtulmuş oluyor. Bu tarz ek iş veren firmalar çok farklı alanlarda ek işler verebiliyor. Boncuk işi, kutu katlama, gelinlik süsleme, paketleme ek işleri en çok verilen işler arasında yer alıyor.

3- Kendi ürünlerini hazırlayarak kendi işinin patronu olanlar

Günümüzde kobi mantığıyla kendi işini kurarak satışa başlayan ve giderek gelirini artıran birçok kişi bulunuyor. Özellikle gıda sektöründe ev yemeği, ev tatlısı, günler için pasta börek hazırlayan hanım sayısı giderek artıyor. Özel firmalar dahi evde sarma işi yapacak bayanlar arıyor. Sizler de uzmanı olduğunuz bir alan olduğunu düşünüyorsanız hemen kendi ürünlerinizi üretmeye başlayarak satışa başlayabilirsiniz. Bu alanda sitemiz üzerinde satışlarınızı nerede yapacağınıza dair birçok konu bulunuyor.

Evde çalışmak istiyorum ama ne yapabilirim diyorsanız makalemizi mutlaka okuyun!

Son Yorumlar
 1. Dilfuza
 2. selen demır
 3. Özlem
 4. selma zabu
 5. Ebru
 6. seyma
 7. Sevda
 8. Melek
 9. Döndü
 10. macide
 11. seher arslanboğa
 12. aynur
 13. selver aydoğmuş
 14. Esra bal
 15. Şükran kurt Zeybek
 16. Ebru
 17. Jale Esen
 18. duygu
 19. Aylin
 20. Özlem
 21. Fatma