Boğaz Kanseri Şüphesiyle Gitti, Doktor Korkunç Gerçeği Açıkladı !

27 yaşındaki kadın boğaz ağrısı ve öksürük şikayetiyle doktora gidince soğuk algınlığı teşhisi konuldu.Gerçek, 6 ay sonra ortaya çıktı.

Daily Mail’de yayınlanan habere göre Heather Longdon isimli kadın, boğaz ağrısı ve öksürük şikayetiyle doktora gidince doktoru soğuk algınlığı teşhisi koydu. 6 boyunca aynı semptomlar devam edince sonunda 3. derece larenks kanseri teşhisi konuldu.

7 hafta tedavi gördükten sonra kanser temizlenmesine rağmen 4 ay sonra geri döndü. Gırtlağı alınan 27 yaşındaki kadının boğazı şiş kaldı ve belki de hiç konuşamayacak.Doktorlar enfeksiyon yüzünden Heather’ın yatağa bağlı kaldığını söyledi.

Yüzündeki şişliği indirmek için şah damarına basınç uygulandı ancak damarları tekrar şişti.Genç kadın sürekli enfeksiyon kaptığı için cerrahlar müdahale edemiyor.Heather hastanedeki yatağından email yoluyla hissettilerini anlattı:

Teşhis konulduğunda tek düşündüğüm oğlumdu. Hastalığı kaldıramayacağımı düşündüm ancak bütün duygularımı bir kenara koyup oğlum için mücadele ettim.Bana uygun bir gırtlak için dünyanın öbür ucuna gidebilirim.

Konuşabilenlere çok küçük bir şey gibi gelebilir ancak oğluma tekrar onu sevdiğimi söyleyebilirsem dünyalar benim olur.Ailesi Kaliforniya’da gırtlak naklini gerçekleştirebilecek bir doktor buldu.Ancak bütün bu süreç çok pahalı olacağı için yardımları bekliyorlar.

Sigarada bulunan bazı kimyasal bileşenler, gırtlak hücrelerinin yapısını değiştirerek tümör oluşumuna zemin hazırlar.Sigarayı bıraktıktan 10-15 yıl sonra, sigara nedeniyle gırtlak kanserine yakalanma riski %60-70 oranında azalmaktadır.Gırtlak kanseri en çok 55-64 yaş arasında (%30 oranında) görülen bir kanser türüdür.Gırtlak Kanseri Belirtileri Gırtlak kanseri genellikle ses tellerine yakın bölgelerde oluşur. Bu nedenle kanserin ilk belirtileri sesin değişimiyle alakalıdır. Örneğin sesiniz normalden kısık çıkabilir.